9 Nisan 2010 Cuma

Can büyürken...


Caaan, birazdan bize geleceksin. Artık nereye , kime geldiğini biliyorsun... kapıdan girince dedeee diye bağırıyorsun. 22 aylık oldun. İsteklerini çok kolay anlatabiliyorsun. Anne, baba, dede, ütü, aba kelimelerinin dışındaki kelimelerinde ilk hecelerini söyleyerek derdini anlatıyorsun. Neyin nerede olduğunu biliyorsun. Git bunu çöpe at dediğimizde çöpe gidip atacağını atıyorsun ya da hadi banyoya gidelim dediğimiz de bizden önce banyoya koşuyorsun.

En sevdiğin yemekler balık ve pilav. Sebzeli somon pişiriyoruz sana. Pilavda farketmiyor, bulgur veya pirinç ikisini de severek yiyorsun;pile pile diyerek. Portakal suyuna bayılıyorsun. Sana portakal suyu sıkarken - baba baba diyerek, bu işi evde babanın yaptığını anlatabiliyorsun. Sanıyorum spora çok düşkün olacaksın. Daha şimdiden futbol ve basketbol maçlarını izlemey bayılıp, futbol topu ve basketbol topunu birbirinden ayırabiliyorsun.

Çok paylaşımcı bir çocuksun. Elindeki herşeyi hatta ağzındakini bile çıkarıp paylaşabiliyorsun:))Umarım hep böyle devam eder. İnsanın paylaştıkça çoğaldığını anlarsın.

Ufak tefek soğuk algınlıkları dışında sağlıklı büyüyorsun. Çok sosyal bir çocuksun.
Umarım bu gün evi çok dağıtmayız:)))))

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder